Vitajte na stránke Emmi ultrasonic Slovensko

Účinky ultrazvuku

Účinky ultrazvuku

Denná profilaxia ultrazvukom pre každého

Náš ultrazvukový prístroj je “najlepšou symfóniou pre zuby”.

Zubný lekári a vedci odporúčajú uskutočniť minimálne raz za rok odbornú profilaxiu u zubára, alebo na odborných pracoviskách ústnej hygieny.

Úhrada takejto prevencie zákonnými poisťovňami je v rôznych krajinách a poisťovniach rôzna. Vo väčšine prípadov dokonca ani nie je uhrádzaná. Preto radíme, aby ste si tieto informácie preverili  vo Vašej poisťovni. Tým významnejšia je teraz táto možnosť pravidelnej ústnej hygieny doma, je dôležitou prevenciou a terapiou ústnej dutiny.

Oproti všetkým doteraz známym postupom čistenia ( makročistenie – mechanické pohyby s 20.000 až 30.000 vlnení za minútu ) poskytuje nové mikročistenie ( max. 96.000.000 vlnení za minútu ) s využitím úplne iného pohybu, dá sa povedať bezdotykovou ultrazvukovou technológiou, nielen čistenie zubov, ale aj tých častí ústnej dutiny, kde klasické čistenie vôbec nemá prístup ( ani medzizubné kefky, ani zubné nite ).

Ultrazvukové vlnenie prenikne do najjemnejších medzier a trhlín, ako aj do strojčekov a implantátov. Bez mechanického tlaku účinne čistí zuby, medzizubné priestory, trhlinky a vačky zubného ďasna.

 

 

 

 

Ultrazvukové zubné kefky ( nezamieňajme ich so zvukovými kefkami, ktoré pracujú na klasickom čistiacom princípe mechanického čistenia ) pracujú na premene elektrickej energie, ktorú produkuje nabíjateľný akumulátor, na zdravotne neškodné ultrazvukové vlnenie s max. 96 miliónov kmitov za minútu. Prostredníctvom ultrazvukového násadca, špeciálnej ultrazvukovej zubnej pasty a slín sa prenesú ultrazvukové vlnenia na zuby, ďasno, podnebie a aj na jazyk. Ultrazvuk pritom vytvorí milióny mikro-bubliniek, ktoré sa v dôsledku svojej minimálnej veľkosti dokážu dostať do najmenších štrbín. Tam implodujú a pritom odstránia zvyšky jedál, zubný kameň, nánosy, baktérie atď. Ultrazvukové vlnenie potom vynášajú nečistoty na povrch.